שמירה על אריכות החיים של מערכת האינסטלציה היא משימה חשובה שחייבת לעמוד בראש מעיניו של כל בעל בית. רשת הצינורות הסבוכה, עם קווי הניקוז ופתחי הביוב השונים, מהווה את הבסיס לשגרת החיים המודרנית, שמסתמכת על זרם מים תקין ובעיקר על ניקוז וסילוק של שאריות נוזלים מהבית. אז מה עושים בשביל לשמור על הצנרת כמו שצריך? נמנעים מהשלכה של נוזלים או אפילו מוצרים מסוימים לביוב.

בכתבה הבאה נצלול לעומק הנושא ונתעמק בחמשת החומרים המסוכנים והנפוצים ביותר שפשוט יכולים להשמיד את הצנרת שלכם מבפנים. ועם תובנות מיוחדות מבית המומחים של DNA, אתם תבינו תוך שניות עד כמה חשוב להכיר את הסכנות הפוטנציאליות שקשורות לתחום. אז קדימה, בואו נצא לדרך.

5 חומרים שאסור להשליך לאסלה או לשטוף בכיור

אז למה כדאי להימנע משטיפה של חומרים ומוצרים מסוימים?

הם אולי עשויים להראות תמימים, אבל יש מספר חומרים ששפיכה שלהם לביוב יכולה להוביל לחסימות צנרת, בעיות ניקוז ואף תקלות אינסטלציה חמורות. בקיצור – יש לא מעט השלכות מרחיקות לכת למוצרים רבים שאתם מדיחים באסלה או שוטפים בכיור. ההכרח הקריטי להימנעות מהדחה של אותם חומרים ספציפיים מתברר כחשוב מאוד, בעיקר כדרך היעילה שלכם לשמור על הנכס.

כאשר מספר חומרים, נוזלים ומוצרים ספציפיים (עליהם נרחיב מיד) מוצאים את דרכם אל מערכת האינסטלציה, עולה הסיכוי לסתימות שעם הזמן יגמרו לשיבושים משמעותיים בשגרת היום יום שלכם. אז בשביל לעשות קצת סדר, רכזנו עבורכם את חמשת החומרים הנפוצים והמסוכנים ביותר לצנרת. הנה הם:

שמן – האשם הקלאסי

אחד העבריינים המפורסמים בתחום הוא שמן. שמן לבישול, דלק, קרמים שמנוניים וכו’ – כל שמן הוא שמן, וכל שמן פוגע בצנרת. שפיכת שמן בישול בכיור אולי נראית כמו פעולה טריוויאלית ונוחה, אבל מדובר בצעד הרסני. ברגע שהשמן מתקרר הוא מצטמק ונצמד לדפנות הצינורות, דבר שמוביל לשני תרחישים: הראשון הוא הצמדות של לכלוך נוסף לדפנות שנדבק לשמן הישן, והשני הוא סתימה כללית. לכן, את השמן מומלץ לזרוק בשקית אטומה לפח.

קפה טחון – פוגע בניקוז

אין כמו קפה שנטחן בבית. הריח והטעם מנצחים כל אפשרות אחרת. אך שאריות הקפה הטחון מהוות איום משמעותי לצנרת שלכם. חלקיקי הקפה עלולים להצטבר בין הצינורות ולהוביל לסתימה. סיימתם להכין את הקפה? זרקו את השאריות לפח ולא לכיור.

מגבונים – לא ניתנים לשטיפה בכלל

למרות שאנשי הפרסום של חברות מוצרי הניקוי רוצים לגרום לכם לחשוב שמגבונים ניתנים להדחה קלה באסלה, המציאות מראה תמונה הפוכה לגמרי. אז בואו נאמר זאת הכי ברור שיש – אי אפשר להדיח מגבונים באסלה. בניגוד לנייר הטואלט, הם לא מתפרקים, מה שיוביל לסתימה קיצונית בצנרת הביתית שלכם. האידיאל הוא להפחית כמה שאפשר את השימוש במוצרים אלה, ואם כבר השתמשתם – השליכו אותם לפח ולא לאסלה!

צבע – מתייבש וסותם את הצנרת

בדומה לשמן, גם שטיפה של צבע בכיור נראית כמו דבר לגיטימי, אך פעולה זו תוביל לתוצאה דומה. הצבע יתייבש בתוך הצינורות, וידביק אליו עוד ועוד לכלוכים שיובילו לסתימה וחסימה פנימית. הצבע מכיל כימיקלים שמתקשים לאורך זמן, דבר שייפגע משמעותיות בצנרת שלכם. אחרי סיום מלאכת הצביעה מומלץ לזרוק את שאריות הצבע באתר עירוני המיועד לפסולת זו.

קמח – מתכון לאסון

מכירים את התחושה הדביקה שמאפיינת הכנת בצק? אז אותו דבר בדיוק קורה כאשר מים וקמח נפגשים בין הצינורות. הקמח הופך לחומר דביק דמוי בצק שנדבק לצינור, מה שיוביל איך לא לסתימה. אז מה עושים? מרחיקים כלים עם שאריות קמח מהכיור, ומנקים היטב את השיש עם נייר סופג יבש לטובת סילוק החומר.

מתמודדים עם תקלת אינסטלציה? רכשו עכשיו כלים איכותיים מבית DNA שיסייעו לכם להתמודד עם כל בעיה!

בין אם אתם שרברבים חובבים או שאולי אינסטלטורים עם שנים של ניסיון בתחום, ארגז עם כלים מקצועיים הוא המפתח להתמודדות עם תקלות אינסטלציה נוספות. ואם נתקלתם בסתימות בכיור או בשירותים, או בכל בעיית שברבות אחרת, DNA שמחה להציג לכם את קטלוג המוצרים האיכותי ביותר בארץ, עם שפע של פריטים איכותיים. רכשו עכשיו את הכלי החדש שלכם!

מאמרים שכדאי לקרוא...