הגילוי של נזילה בתקרת הבית יכול להכניס לא מעט מתח לשגרת היום יום. מדובר על איום ממשי על הנכס שלנו, ובין אם אנחנו גרים בבית דירות משותף או שבבית פרטי רחב ידיים, עלינו לפעול במהרה בשביל להגן על המבצר שלנו. ישנם לא מעט גורמים שמובילים לתופעה זו, אך עם הידע הנכון והציוד המתאים, גם אתם תוכלו להתגבר עליה כמו שצריך. רוצים לגלות מה הם? הצטרפו אלינו לכתבה הבאה.

נזילה בתקרה

אז מה זה בכלל נזילה בתקרה?

נזילה בתקרה היא אות מצוקה ששולח גג הבית (או התקרה) כאשר תקלה ממשית מתרחשת. סביר להניח שטפטוף עדין של כמה טיפות מים בודדות מעיד על בעיה גדולה יותר, והיא חדירת נוזלים אל תוך השטח הבנוי דרך התקרה. הטפטופים הופכים בהמשך לכתמים עכורים של עובש, שזו כבר בעיה נוספת בפני עצמה. על כן, עלינו לטפל בנזילה כבר מהדקה הראשונה שאנחנו מבחינים בה. וכמו בתחומים רבים, גם כאן הזמן ממלא תפקיד משמעותי ונהיה חייבים לפעול במהירות.

גשם חזק, איטום לקוי ומרזב סתום: הגורמים לנזילה מהתקרה

הסיבות לחדירת מים לא רצויה מגוונות, ולרוב הן הרבה יותר עדינות משנדמה לנו. לא מדובר כאן על חור ענק בקיר ממנו נכנסים מים, אלא יותר על פינות קטנות שלא מצליחות לתפקד כמו שצריך. רעפים שלא מסודרים בצורה חכמה, מעט מדי חומר לאיטום על הגג ותשתית שנבנתה בצורה לקויה עלולים לגרום לנזילה מהתקרה.

אלה בתורם ייכנעו לנזקי מזג האוויר השונים כמו גשם וברד (ואולי שלג אם אתם גרים באזורים קרים במיוחד), דבר שילך ויעצים את הדליפה. לצד זאת, מרזבים סתומים ולא מתוחזקים עלולים להפוך לצוואר בקבוק שיוביל את מי הגשמים הישר אל עבר הבית שלכם. בקיצור, לא חסרות סיבות.

החל מפגיעה במבנה ועד להשלכות הבריאותיות – הסכנות של נזילה מהתקרה

מעבר לנזק האסתטי לתקרה שלכם, הנזילות מובילות ללא מעט סכנות. הנפגעים הראשונים יהיו הרהיטים שלכם, שיחוו את המפגש הראשון עם המים ויהרסו. בנוסף, חדירה של נוזלים עלולה לשבש את היציבות המבנית של הבית, ולהוביל לפגיעה ביסודות המבנה, לצד הופעת ריקבון וצמיחת עובש. אלמנטים אלה משפיעים בצורה חסרת תקדים על איכות החיים שלנו ויכולים להוות סכנה בריאותית לדיירי הבית. איכות האוויר שאנחנו נושמים היא אלמנט קריטי שיכול לסייע לנו לשמור על שגרה בריאה, ופגיעה בו עלולה להוביל לסיבוכים רפואיים שונים.

מרוץ נגד הזמן: הדרכים להתמודדות עם נזילה בתקרה

פעולה מהירה היא המפתח להתמודדות מוצלחת עם נזילות מהתקרה. היה וזיהיתם כזאת, התחילו עם איתור מקור הדליפה. זה יכול להיות מהגג, מהצנרת שבין הקירות ואולי מהמרפסת. יש לא מעט אפשרויות, אבל סביר להניח שגם בעיניים לא מקצועיות תצליחו להבין מול מה אתם ניצבים.

לאחר מכן, עליכם להתחיל עם פתרונות זמניים ומידיים, כמו הצבת דליים ריקים שיתפסו את טיפות המים המטפטפות וסילוק הנוזלים מהנכס. פעולה זו תיתן לכם עוד אוויר לנשימה, ותסייע לכם להבין האם מדובר באירוע נקודתי שניתן לפתור עם מריחה של חומר לאיטום אחרי שהקיר יתייבש, או שיש כאן בעיה גדולה יותר שמצריכה התערבות של איש מקצוע. ובכל אופן, אנחנו ממליצים לכם להשתמש אך ורק בחומרי איטום איכותיים שיסייעו לכם למנוע דליפות עתידיות.

שמרו על התקרה שלכם!

נזילות בתקרה מאלצות אותנו לפעול במהירות, שכן מדובר בבעיה שיכולה לגדול לממדי ענק תוך רגעים ספורים. לטיפות המים הקטנות שמטפטפות פנימה אל הבית יש פוטנציאל הרס משמעותי, דבר אותו נרצה למנוע מן הסתם. אחת הדרכים היעילות ביותר תהיה להצטייד עם ציוד איכותי שיספק לנו שלל פתרונות. את הציוד הזה תוכלו למצוא אצלנו, בחנות המקוונת של DNA, שם נמצאים שפע של פריטים איכותיים שיסייעו לכם לחסל כל נזילה מהתקרה. הכנסו עכשיו ורכשו את המוצרים שיעזרו לכם להתמודד עם האתגר הזה בצורה הטובה ביותר!

מאמרים שכדאי לקרוא...