גם השירותים החדשים ביותר או הכיור של המסעדה היוקרתית והנחשקת יכולים ברגע אחד להתקלקל ולשבוק חיים כתוצאה מסתימה קשוחה. מדובר על בעיה קלאסית שמתרחשת באינספור בתי עסק ודירות מגורים, ובעלי מקצוע רבים יעידו שזו אולי התקלה הנפוצה מכולן. אז מה גורם לה להופיע אצלנו, ואיך ניתן להתמודד ביעילות עם כל סתימה קשוחה? על השאלות החשובות האלה נענה במאמר הקרוב. יחד נתעמק בסיבות השכיחות ביותר שמובילות לחסימות, וגם נציג לכם כמה דרכים מנצחות לטיפול בבעיה. אז קדימה, בואו נצא לדרך!

הגורמים לסתימות קשוחות ודרכי התמודדות

החל מנייר טואלט ועד לשמן: גורמים נפוצים לסתימות קשוחות

אתם תופתעו לשמוע, אבל גם הסתימה הקשוחה ביותר יכולה להיגרם כתוצאה מהשלכה של חפץ זעיר או חומר קל משקל. הנה כמה מהגורמים היותר נפוצים לתקלה:

1 – שימוש יתר בנייר טואלט

שימוש מוגזם בנייר טואלט והדחתו באסלה יכולים להוביל לסתימות חמורות ותקלות בניקוז. הנייר יכול להתגבש לגוש אחד יחד עם חומרים נוספים, מה שעשוי ליצור חסימה משמעותית שתמנע את זרימת המים והדחת האסלה.

2 – שיער

שיער הוא אחד הגורמים הקלאסיים בכל הנוגע לסתימות קשות, במיוחד בבתים בהם גרים מספר אנשים. השיער שחודר לצנרת עשוי להידבק לדפנות הצינורות ולהקשות על זרימת המים, ממש כמו מחסום שמונע מהנוזל לעבור.

3 – חפצים קטנים

פריטים כמו צעצועים ותכשיטים יכולים ליפול בקלות לאסלה ולחדור לצנרת שלנו. אחרי שהם יתמקמו בתוך הצינורות, הם עשויים לספח אליהם שאריות פסולת נוספות, מה שיצור חסימה קשוחה שתפגע בניקוז.

4 – הצטברות שמנים

שמן הוא אחד האויבים המפורסמים של כל מערכת צינורות. שאריותיו עשויות להתמצק לכדי גוש בצנרת (יחד עם לכלוך נוסף כמו אבק או בוץ), ולגרום לסתימות קשוחות מאוד. בקיצור – שלא תחשבו אפילו על להשליך את שאריות השמן שלכם לצנרת.

אז איך מתמודדים בהצלחה עם סתימה קשוחה? המדריך המלא, מהקל לכבד

שיטה ראשונה: מים רותחים וסודה לשתייה

עוד לפני שבכלל ניגש לכלים שמסייעים להתמודד בהצלחה עם כל סתימה קשוחה, שווה לנסות את אחת השיטות היותר פשוטות אך יעילות שכבר שנים עוזרת לרבים. החיבור שבין מים רותחים וסודה לשתייה יכול לחולל פלאים לצנרת שלכם, גם אם נדמה שמדובר בחסימה קשוחה למדי. פשוט יוצקים סיר מים רותחים לביוב, ואחריו כוס סודה לשתייה. תנו לנוזל לשבת כמה דקות, ואז שפכו דלי נוסף של מים רותחים. החום ובעיקר התגובה הכימית מצליחים לרוב להמיס את השומן והלכלוך.

שיטה שניה: פומפה

כן, בדיוק מה שאתם קוראים. רבים חושבים שהפומפה היא מוצר מיושן שנעלם מהעולם, אך בעלי המקצוע המנוסים בתחום יעידו שמדובר על כלי מדהים, שמסייע לנו להתמודדות בפשטות ויעילות גם עם סתימות מורכבות. בעת השימוש חשוב לוודא שאתם אוחזים בפומפה בצורה שאוטמת את פתח הניקוז. לאחר מכן החלו “לשאוב” במרץ את האוויר למשך מספר רגעים. זו שיטה שעובדת נהדר גם מול החסימות המורכבות ביותר.

שיטה שלישית: סמארט כבל

במידה והמים החמים עם הסודה והפומפה לא סייעו ניתן לפנות למוצרים מעט יותר מתקדמים, כמו המסארט כבל למשל. זהו פריט יעיל שמסייע להתמודד עם סתימות קשוחות, במיוחד בהקשרים ביתיים. יש להכניס אותו אל תוך פתח הניקוז ולסבוב בעדינות, מה שיפרק את החסימה. זו אחת השיטות היעילות ביותר להתמודדות עם התרחישים עליהם דברנו, ואין סיבה שלא תחזיקו בבית סמארט כבל איכותי שיסייע בעת הצורך.

גלו את המוצרים המעולים של DNA שיחסלו כל סתימה קשוחה!

אז אם הגעתם עד לכאן, בטח הבנתם שיש לא מעט שיטות פשוטות (אך מנצחות) שיסייעו לנו להתמודד בהצלחה גם עם הסתימה הקשוחה ביותר. זיהוי הסיבות הנפוצות ובעיקר הכרת השיטות לסילוק החסימה יאפשרו לכם לחסל כל איום בצנרת. ואם מעניין אתכם לגלות עוד על הזווית שלנו לתחום, אתם מוזמנים לעבור לקטלוג המוצרים המקוון של DNA. אצלנו תמצאו שפע של פריטים איכותיים שישמרו על תקינות מערכת האינסטלציה שלכם!

מאמרים שכדאי לקרוא...